Telegram Web Link
Доброго здоров"я, друзі. З вами Ілона Сологуб, наукова редакторка “Вокс Україна”, та добірка публікацій Вокса за жовтень.

🇪🇺 Традиційний огляд реформ за третій квартал від Єлизавети Доронцевої. У цьому випуску - запровадження дистанційної медицини та врегулювання послуг з реабілітації, реорганізація “Оператора газотранспортної системи України” та ще понад 20 реформ у різних галузях.

💵 Одна з найважливіших реформ, яка поки що є на стадії законопроєкту - це підвищення незалежності та професійності Рахункової палати, оскільки бюджетні кошти потрібно розподіляти максимально ефективно, особливо сьогодні. Серед іншого законопроєкт пропонує ускладнення процедури призначення та звільнення членів РПУ, виведення державних аудиторів з-під дії закону про державну службу. Про плюси та мінуси таких пропозицій - у статті Олега Іванова.

📖 Друга частина аналізу курсів з історії, літератури та культури Східної Європи у провідних американських університетах. Показуємо на даних упередження у бік “величі” та інших російських наративів. Як і для всіх статей Вокса, є англійська версія, тому можна ділитися з іноземними друзями

⚔️ Втім, сьогодні для нас набагато більш актуальний не Толстой, а фільм “Не дивися вгору”. Нова “вісь зла” уже сформована й, імовірно, залучатиме нові країни. Її ключові учасники - росія, Китай та Іран.

⚔️ Саме тому демократичні країни мають визначити своєю стратегічною метою поразку росії. Будь-яке примушування України до перемовин чи інші поступки фашистському режиму лише погіршуватимуть ситуацію

🌱 Те, що росія - це країна-терорист, добре ілюструє підрив Каховської ГЕС. Як показує аналіз супутникових даних, площа затоплених будівель співмірна з 14 будівлями Пентагону. Які райони постраждали більше, а які менше - дивіться на мапах у статті Максима Нефьодова

Більше цікавих статей - на сайті Вокса. Також запрошуємо слухати подкасти з цікавими гостями на нашому ю-туб каналі.

До зустрічі у грудні. Слава Україні!
Друзі, вітаю. На зв’язку Євгенія Близнюк, соціологиня, засновниця та директорка дослідницької компанії Gradus Research.

Сьогодні ділюся з вами 6 важливими інсайтами про те, як війна вплинула на топ-менеджмент та власників компаній в Україні. Ці інсайти ми отримали з нещодавнього дослідження Gradus Research у партнерстві з Upscaling Coaching Agency, порівнявши результати опитування за жовтень 2023 із аналогічним опитуванням довоєнного часу, проведеного у липні 2021 року.

🟠 Рівень лояльності до роботодавця серед топ-менеджерів був високим до війни, і залишається високим зараз. Більшість опитаних керівників пишаються тим, що вони є частиною своєї компанії (зараз — 81%, до війни — 84%) і усвідомлюють свою цінність для компанії (наразі — 81% респондентів, а до війни таких було 80%). Більше, ніж три чверті опитаних менеджерів (77%) не планують змінювати роботу (до війни цей показник був на рівні 69%). І дві третини респондентів (65%) задоволені зоною своєї відповідальності (до війни — 61%).

🟠 Задоволеність роботою і умовами праці знизились серед представників топ-менеджменту. Це може бути повʼязано як із реальними умовами, так і з загальним контекстом та високим стресовим фоном. 43% менеджерів вважають свою винагороду неадекватною (до війни так вважали менше третини опитаних — 31%).

🟠 Баланс робота-життя серед топ-менеджерів погіршився. 65% менеджерів не можуть його дотримуватись (до війни про таку проблему заявляли 57% респондентів).

🟠 Відбувся перегляд стратегії та функцій всередині компаній. 78% опитаних топів відзначають, що стратегія компанії була переглянута. 42% менеджерів констатують, що участь власника в операційному управлінні зросла.

🟠 Власники і топ-менеджери стали працювати більш тісно та злагоджено. Більшості опитаних топ-менеджерів (83%) зрозуміло, чого від них чекають у їх компаніях (до війни цей показник був на рівні 72%). 57% топів задоволені взаємодією/спілкуванням із власниками, і цей показник суттєво зріс, адже до війни він становив лише 39%. Половина опитаних менеджерів (50%) задоволені кількістю та якістю зворотного звʼязку від власників (до війни таких було менше третини — 31%). 71% опитаних керівників задоволені рівнем своїх повноважень та свободою дій. І тут теж констатуємо значне зростання — цей показник зріс у півтора рази з початку повномасштабного вторгнення.

🟠 Війна створила подвійну кризу на ринку праці. Відбулося скорочення кількості кваліфікованих кадрів внаслідок міграції з одного боку, і скоротилася кількість наявних на ринку топ-позицій з іншого. З такими проблемами погоджуються 74% опитаних менеджерів.

Загалом, результати дослідження демонструють цікавий тренд: перед обличчям викликів, що межують із питаннями виживання бізнесу, власники і топ-менеджери компаній частіше стали працювати, як команда. Топи воліють більшої участі власників у стратегічних питаннях і розцінюють її, як підтримку, а не як ваду. І попри те, що задоволеність умовами праці знизилася, а баланс робота-життя суттєво змістився на користь першої, топ-менеджери не дуже прагнуть змінювати місце роботи.

У телеграмі Gradus Research ми щодня розповідаємо важливе про життя українців у цифрах. Дізнавайтесь більше в нашому телеграм-каналі www.tg-me.com/GradusResearch
Доброго здоров'я, друзі. З вами Ілона Сологуб, наукова редакторка “Вокс Україна”, та добірка публікацій Вокса за листопад

👨‍👩‍👧‍👧10 листопада “Вокс Україна” провів велику конференцію про людиноцентричну відбудову. У нас на сайті можна ознайомитися з текстами деяких виступів. Зокрема Карен Вайтінг з Агенції ООН у справах біженців розповіла про те, що як біженці, так і ВПО переважно хочуть повернутися додому (це підтверджують і результати нашого опитування), а також які чинники сприятимуть їхньому поверненню. Для тих, хто не зміг бути особисто, доступний відеозапис конференції.

📈 Традиційний огляд реформ за третій квартал: Україна поступово запроваджує у себе європейське законодавство та робить життя комфортнішим для людей. У випуску - створення умов для дистанційної медичної допомоги та реабілітації, продаж та оренда державного майна лише через Прозорро.продажі, важливі рішення у галузі енергетики та регулюванні ринків.

📖 Представляємо новий продукт “Вокс Україна” - огляд законопроєктів, зареєстрованих у парламенті за тиждень. 30 листопада вийшов уже п’ятий випуск, у якому розглядаємо зміни до законопроєкту про національні меншини, підтримку ветеранського бізнесу, пропозиції з оподаткування криптовалют та інші. Шукайте щотижня на сайті Вокса.

💵 Реформи, проведені в попередні роки, зробили банківський сектор стійким. Однак для відновлення кредитування економіки потрібно знизити ризики - зокрема за допомогою страхування. Про це йдеться в огляді банківського сектору від наших колег із Berlin Economics

⚔️ Затримки постачання військової техніки Україні, які тривали від кількох місяців до року й більше значно уповільнили український наступ. Це помилка, яку потрібно виправити (як і більшість наших статей, ця доступна англійською мовою)

💸 Натомість без затримок і у великих кількостях відбувається постачання до країн Заходу головного російського експортного товару - корупції. Звісно, Росія довгі роки корумпувала й українську верхівку, проте у цій статті йдеться про вплив Росії та інших автократій на політиків вільного світу. Просимо за можливості ділитися з друзями.

Дякую за увагу. Гарних свят та до зустрічі у новому році!
Друзі, вітаю. На зв’язку Євгенія Близнюк, соціологиня, засновниця та директорка дослідницької компанії Gradus Research.

2023 рік став ще одним етапом перевірки нашої витривалості. Сьогодні ділюсь шістьма ключовими трендами, які ми виокремили на основі досліджень Gradus Research, проведених упродовж минулого року, і які матимуть вплив на життя в Україні в році поточному.

🟠 Бачення майбутнього України після війни — українці схильні демонструвати надію, альтруїзм та свободолюбство. Проживаючи тяжки воєнні часи, суспільство очікує на нормалізацію життя. Переважна більшість респондентів у різних дослідженнях Gradus Research протягом року декларують, що вірять у покращення та чекають на нього. Крім того, 2023 рік продовжив тренд соціальної згуртованості. Готовність допомогти, рівень довіри до українців, залученість до волонтерства — незважаючи на певні коливання перебувають на високому рівні. Свобода залишається незмінною ключовою цінністю для переважної більшості українців, і її важливість суттєво зросла від початку війни.

🟠 Залученість до благодійності та волонтерства стабільно зростає. Найбільші зусилля українці спрямовують на ЗСУ. За останній рік вдвічі зросла кількість людей, які допомагають шляхом волонтерства, захисної діяльності та підтримки фронту.

🟠 Найпопулярнішим медіа для споживання новин серед українців залишаються месенджери, але також зростає значення короткого відео-контенту. Значення Youtube і інших типів короткого відеоконтенту для українців зростає. Сплеск популярності месенджерів на початку війни був викликаний необхідністю швидко отримувати інформацію. Зараз же українці, окрім цього, також шукають на пояснення процесів та новин, і в цьому надають перевагу відео.

🟠 Бізнес демонструє витривалість і залишається в Україні. Міграція українців за кордон, спричинена повномасштабним вторгненням росії в Україну, є відчутною і відображається на функціонуванні українських компаній. Попри виклики, пов’язані із дефіцитом кадрів, пошуком нових і збереженням поточних ринків збуту та клієнтів, забезпеченням безпеки персоналу, наші дослідження свідчать про проактивну позицію бізнесу і готовність вирішувати ці питання. Водночас бізнес схильний залишатися в Україні: і традиційний бізнес, і стартапи у переважній більшості декларують, що не потребують релокації.

🟠 Бізнес все більше планує короткостроково, проте схильний будувати активні й помірні стратегії розвитку. Горизонт планування бізнесу скоротився під час війни — більшість українських компаній планують свою діяльність в горизонті одного року або менше.

🟠 Бізнес трансформується, щоб вижити. У порівнянні з минулим роком суттєво зросла частка бізнесів, які зазнали часткової або повної галузевої трансформації, або потребують її. Загалом, за даними досліджень Gradus Research, бізнес пристосувався до викликів війни, і більшість українських компаній наразі працюють у довоєнному режимі.

Уже майже два роки українці демонструють швидку адаптацію до умов війни. Попри високу скоординованість, згуртованість та акумулятивність сил у боротьбі із зовнішнім ворогом, громадяни все більше потерпають від втоми і невизначеності. Тож наступний рік може показати нам геть іншу соціальну динаміку.

У телеграмі Gradus Research ми щодня розповідаємо важливе про життя українців у цифрах. Дізнавайтесь більше в нашому телеграм-каналі www.tg-me.com/GradusResearch
Вітаю! З вами Дар’я Трапезнікова, головна редакторка «Медіамейкера» — видання про медіа та для всіх, хто хоче робити їх чесно, якісно та з користю для аудиторії. 

Ми в редакції напередодні нового року почали вивчати звіти про тренди від відомих міжнародних компаній. Що визначатиме роботу медіа й соцмереж, розвиток технологій і нові тактики в маркетингу? Рекомендую 6 наших конспектів українською. 

🔮 2024-й буде роком розквіту чат-ботів на основі ШІ. Можна генерувати контент у великих масштабах, швидше адаптувати креативи прямо в рекламних кабінетах і робити таргетинг точнішим. Утім, загостриться питання дотримання авторських прав у «творах», згенерованих ШІ. Також цього року почне посилюватися приватність (наприклад, Google починає відмовлятися від cookies), тож брендам доведеться зміцнювати зв’язки та ближче знайомитися з покупцями. Більше про вплив генеративного ШІ та інших технологічних інновацій на контент, рекламу й маркетинг — у конспекті трендів від Dentsu

🔮 Світовий ринок реклами ростиме, попри рецесію. Навіть стримінги, які в попередні роки розраховували лише на розширення бази підписників, намагаються підняти планку, запускаючи плани з рекламою. Набирають популярність і аналоги ТБ-каналів із контентом на вимогу, змішаним із рекламою. Також, навчені пандемією та страйками в Голлівуді, стримінги (а за ними й інші провайдери контенту) будуть активніше систематизувати й інфраструктурно забезпечувати свої бібліотеки «вічнозеленого» контенту. Більше про зміни характеру реклами та явища, які скоро вирушать на звалище історії, в огляді передбачень для медіа й технологій від Kantar.  

🔮 Інфлюенс-маркетинг — це не лише тисяча й одна спроба достукатися до блогерів-мільйонників. У світі є понад 40 платформ, і кожна має своїх інфлюенсерів, яким не завжди для впливу потрібна гігантська аудиторія. Тому, якщо компанії хочуть охопити нову аудиторію, потрібно шукати унікальні способи взаємодії через людей, яким ці користувачі вже довіряють. Фахівці Ogilvy дали брендам кілька підказок, де шукати цих людей із нестандартним впливом і які неочевидні фішки можна використати, розповідаючи ваші історії. Читайте огляд тут

🔮 Поєднання вразливості й хоробрості, дрібка delusion і задоволення потреб користувачів, про які вони навіть не підозрювали. Так дуже грубо можна підсумувати рецепт успіху в TikTok 2024 року. Диявол, звісно, в деталях, та і глобальні тренди насправді мають дуже обмежене поширення. Утім, можна зануритися в огляд звіту TikTok: What’s Next 2024 і адаптувати дещо до вашого акаунту. Або знайти натхнення його запустити й інструменти, якими можна скористатися. 

🔮 Поки багато соцмереж намагаються наздогнати TikTok, копіюючи його формати, соцмережа сама змінює курс на формат конкурента YouTube. Довші відео стануть популярними, але й текстові пости та каруселі–«фотозвалища» утримуватимуть увагу користувачів. Читайте огляд рекомендацій від Hootsuite, щоби дізнатися, на які метрики варто орієнтуватися та з якими соцмережами й форматами експериментувати 2024 року.  

🔮 Насамкінець — інсайти зі звіту Activate Technology & Media Outlook 2024. Середньостатистичний американець через багатозадачність встигає впихнути в добу 32 години активності. Із них приблизно 13 годин витрачається на технології та медіа, а в суперкористувачів — понад 18 годин. ШІ підсилюватиме таку продуктивність у низці персональних і професійних справ, аудіоконтент ставатиме все популярнішим, адже його можна слухати паралельно з іншими справами. Не відставатиме й відео, зокрема відеоподкасти та креативні формати для YouTube і TikTok. У тексті — більше про коливання вподобань, силу суперкористувачів і конкретні приклади покращень.

Більше трендів і досліджень, кейсів та історій з усього медіасвіту знайдете в нашому Telegram-каналі @mediamakerme. І нехай 2024-й постачає вам тільки якісну інформацію 🙏🏻
Друзі, вітаю. На зв’язку Євгенія Близнюк, соціологиня, засновниця та директорка дослідницької компанії Gradus Research.

У межах проєкту “Градус суспільства під час війни” ми провели нову дев’яту хвилю дослідження настроїв українців, щоб прослідкувати, якою є динаміка їх змін від початку повномасштабного вторгнення. Ділюсь шістьма ключовими інсайтами:

🟠 Українці все більше відчувають втому. Більшість респондентів (55%) зазначають, що у їх житті останнім часом переважає втома — під час попередньої хвилі опитування у квітні 2023 року такий стан декларували 50% опитаних.

🟠 Невизначеність впливає на емоційний стан людей. Мінливість війни безпосередньо диктує емоції громадян, і, окрім втоми, серед найбільш поширених станів опитаних переважають напруженість (43%), роздратування (32%), безсилля (31%), розчарування (29%), обережність (28%), страх (28%) та гнів (25%).

🟠 Українці все більше спілкуються українською у побуті. Частка опитаних українців, що спілкуються в побуті українською мовою, зростає і наразі складає 65%. Для порівняння: у квітні 2022 року державною мовою в побуті спілкувалися близько половини респондентів (53%), а вже за рік (квітень 2023) їх кількість збільшилася до 61%.

🟠 Для відновлення нормального життя після війни потрібно понад п’ять років — так вважають більше третини респондентів. 37% опитаних під час проведення останньої хвилі дослідження зазначили про це — у квітні 2023 року їх частка складала 31%. Термін “до року” для відновлення життя, у свою чергу, прогнозують 12% респондентів, 1-2 роки — 11%, а до 5 років — 19%.

🟠 Рівень працевлаштованості українців зріс майже втричі від початку повномасштабного вторгнення. Відсоток працевлаштованих серед опитаних українців, які працюють повний або частковий робочий день, наразі складає 62%, у порівнянні з 24% у березні 2022 року. Непрацевлаштованими залишаються 28% респондентів, і 8% — мають роботу, але не працюють.

🟠 Збільшилася кількість опитаних, які отримують заробітну плату і впевнені, що будуть отримувати її в майбутньому. Їх частка вперше від початку війни становить більше половини (55%), тоді як у березні 2022 року вона складала 21%.

У телеграмі Gradus Research ми щодня розповідаємо важливе про життя українців у цифрах. Дізнавайтесь більше в нашому телеграм-каналі www.tg-me.com/GradusResearch
6 візуалізацій, кращих за Телеграм-канали

Телеграм-канали нарізають новини як салямі, тоненько. Шматочок про те, інший про се. Щоб скласти новинну нарізку в голові докупи, рекомендую читати статті з візуалізацією, інфографікою.

Привіт, це Станіслав Шум з https://toplead.com.ua і моя робота - візуально пояснювати все, що відбувається у світі. Сьогодні у моїй добірці для каналу #SixArticles 6 потужних візуалізацій про війну в Україні та інші війни по світу. 

1. Як пройшов контрнаступ?
Тема контрнаступу згасла з новинами про перехід до оборони. Але ця операція Сил оборони вимагає аналізу та висновків. Відразу кілька провідних світових медіа пояснили перебіг контрнаступу у форматі інфографіки. Найкраще відобразит перебіг подій вийшло у статті Financial Times, де основні події показано на інтерактивній мапі:
bit.ly/Counter-in-maps

2. Що призвело до зупинки контрнаступу?
Reuters пропонує 4 основних фактори, які викладено у вигляді зрозумілих карт, візуалізації тактики ЗСУ та оборони русні. Рекомендую переглядати за великим екраном. Екран смартфону не годиться для такої детальної візуалізації.  
bit.ly/Four-factors

3. Скільки залишилося Газі?
Подобається нам чи ні, але зараз основна увага світу прикута більше до Сектору Газа, ніж до України. Події у Газі наразі на перших шпальтах світових медіа. Для нас, українців, може бути незвичним й те, що медіа демонструють певне співчуття до проблем населення Гази. Для тих, что хоче розібратися, що там зараз відбувається, та відчути ставлення медіа до ситуації - інфографіка від CNN.
bit.ly/Gaza-CNN

4. З чого в Газі все починалося
Перебіг подій у картах, відео та супутникових знімках. Візуальна стаття від Guardian, опублікована ще у жовтні 23-го, більше фокусується на злочинах Хамасу. Детальне візуальне пояснення для тих, хто забув, з чого та через кого все розпочалося. 
bit.ly/Guardian-Gaza 

5. Корейська війна
Зростання напруги відбувається і на Сході. Англомовне гонконгське видання South China Morning Post готує інтерактивні статті в інфографіці вже більше десятиліття, і це зазвичай витвори візуального медіа мистецтва. Їх пояснення корейської війни 50-х років минулого століття:
bit.ly/Korean-war

Неінтерактивна версія для тих, хто зіткнувся з пейволом: https://www.infogrades.com/history-events-infographics/what-happened-the-korean-war/

6. Картографічний щоденник війни.
Цікавий проект від швейцарського видання NZZ - інтерактивна карта, на якій можна відслідкувати важливі події російсько-Української війни після повномасштабного вторгнення, просто кліками з однієї важливої дати до іншої.
bit.ly/Interactive-map


Більше щоденних інфографік на тему війни - у нашому ТГ-каналі https://www.tg-me.com/uawarinfographics 
З вами Оленка Мартинюк, fashion-експерт та лектор теми моди у Кембриджі. Зараз активно досліджую тему штучного інтелекту у моді. Цікавий факт: одна з fashion-дизайнерів Норма Камалі тренує штучний інтелект, щоб він відтворював її дизайн як би це робила вона, щоб коли вона відійде від справ, це можна було б продовжувати. Минулого тижня я побувала на конференції по штучному інтелекту у штаб-квартирі LinkedIn у Лондоні. Більше про мене тут: https://olenkamartynyuk.com (https://olenkamartynyuk.com/)

Почнемо з того як штучний інтелект змінить процес підбору кадрів у сфері моди. AI може передбачати як буде працювати той чи інший кандидат. Також він може зменшувати упередження у сфері моди, які можуть бути властиві рекрутерам. Звісно, штучний інтелект може писати описи вакансій замість рекрутерів. Більше тут:
How AI Is Changing Fashion’s Recruiting Process | BoF

Корисною для розуміння AI в моді буде стаття McKinsey, де автори чітко розписують пункти, в яких штучний інтелект стане в пригоді в fashion: наприклад, на етапі ідеї він зможе переводити ескіз в повноцінний малюнок з детальними параметрами. Тренінги роботи з штучним інтелектом вже проводять для працівників Levis’s у США. Більше тут: https://www.mckinsey.com/industries/retail/our-insights/generative-ai-unlocking-the-future-of-fashion

Один з ключових моментів використання штучного інтелекту в сфері моди - це прогнозування трендів. Адже машина може вмить проаналізувати мільйони фото і зробити потрібні висновки та узагальнення. Такі передбачення можуть бути зроблені за рік наперед. Гарно про це тут: https://www.theguardian.com/technology/2023/oct/01/ai-artificial-intelligence-fashion-trend-forecasting-style

Про виклики штучного інтелекту в моді пише Forbes. Тут згадують про можливу гомогенізацію моди як наслідок зменшення креативності. Цікаве питання до дискусії:
https://www.forbes.com/sites/theyec/2023/02/21/artificial-intelligence-in-fashion/?sh=48fc3427adb7

Ще один важливий аспект моди та штучного інтелекту - це можливість вдосконалення віртуального визначення розміру, яке вже активно використовують в Nike.
https://www.forbes.com/sites/forbestechcouncil/2023/11/06/why-the-fashion-industry-cant-ignore-ai-five-key-trends-to-watch/?sh=406dcd176475 (https://www.forbes.com/sites/forbestechcouncil/2023/11/06/why-the-fashion-industry-cant-ignore-ai-five-key-trends-to-watch/?sh=406dcd176475)       

Звісно, вже є і AI Fashion Week.  Вже другий сезон:
https://fashionweek.ai
Доброго дня, друзі.

З вами Ілона Сологуб, наукова редакторка “Вокс Україна”, та добірка публікацій Вокса за січень.

Минулого місяця ми випустили два великі дослідження - аналіз опитування українських біженців та оновлення ККД за 9 сесій роботи Верховної Ради.

👨‍👩‍👧‍👦 Опитування показало, що більшість біженців планують повернутися до України. При цьому безпека та економічні перспективи є головними факторами повернення, але також значними факторами тяжіння біженців до України є бажання брати участь у відбудові та щоб їхні діти навчалися в Україні.

📈 Дослідження голосування депутатів за реформи свідчить, що антиреформаторів поменшало за рахунок того, що колишня ОПЗЖ нині голосує синхронно з партією влади. Хто із депутатів найбільший реформатор, а хто “пасе задніх” - читайте у статті

💸 Чи вдалося центральним банкам впоратися з інфляційним сплеском 2021-2022 років? Віктор Козюк розглядає, як реагували на інфляційну кризу центробанки розвинених країн та Emerging Markets та доходить висновку, що другі (крім Туреччини) спрацювали швидше, а перші, імовірно, занадто довго сподівалися, що проблема зникне сама

💵 Для українців очевидно, що Росія має заплатити за агресію проти нашої країни. Проте розмовляючи з іноземцями, можна почути багато аргументів проти конфіскації російських активів. Ми розібрали ці аргументи та показали, що вони дуже слабкі. Як у всіх статей Вокса, є англійська версія, якою можна ділитися з друзями-іноземцями

📃 Дев'ятий випуск нового продукту “Вокс Україна” про найважливіші законопроєкти, зареєстровані за два тижні роботи Верховної Ради. У цьому випуску - реформування системи держзамовлення для закладів вищої освіти, гармонізація митних правил з ЄС, допомога ВПО та тим, хто втратив своє житло. Слідкуйте за новими випусками “важливих законопроєктів” на нашому сайті та в соцмережах.

А на нашому YouTube каналі можна побачити й почути, серед іншого, подкасти з цікавими людьми. Останній - з речником Повітряних сил Юрієм Ігнатом. Тут, зокрема, можна дізнатися, кому дозволено знімати “прильоти” й чому.

Дякую за увагу й до зустрічі у березні!
Привіт. Це Ольга Мучник, я займаюсь стратегіями інновацій в агенції [isdgroup]. Вивчаємо далі практичні кейси і напрямки у бурхливому потоці новин про ШІ.

❇️ Cnet - OpenAI's GPT Store Offers 3 Million Custom AI Bots

В січні компанія OpenAI запустила свій GPT Store. Ця подія може перевершити запуск App Store і інших маркетів додатків, які започаткували новий ринок, вплинули на існуючі бізнеси та наше життя в цілому. GPT Store вже включає 3 млн кастомних ботів від персоналізованого тренера до радника-ветеринара. Монетизація ботів планується з березня.
https://shorturl.at/kxN46

❇️ Fast Company – I created a custom ChatGPT chatbot, and so should you

Журналістський експеримент по створенню власного GPT для гри, яка відома багатьом з дитинства. Це текстова гра-пригода, де в процесі можна переключатись між різними сценаріями.
https://shorturl.at/pE239

❇️ The Next Web – How supermarkets are using AI to predict sales

Кілька європейських стартапів з ШІ допомагають супермаркетам зменшити відходи їжі. Наприклад, в сільській частині Німеччини продуктова крамниця, якою керували недосвідчені студенти, спромоглась зменшити відходи на 30%.
https://shorturl.at/bwGI5

❇️ The Wall Street Journal – Why AI Keeps Getting Better at Making Fake Images

Транскріпт подкасту від професора Берклі, який 20 років займається фейковими зображеннями. Фундаментальні зміни у генерації відбуваються не протягом років чи місяців, а за тижні. Окремий подив викликає стрибок якості у генерації фейкового аудіо.
https://shorturl.at/gPWY0

❇️ Forbes - Vertical AI: The Next Revolution In Generative AI

ШІ загального призначення, тобто горизонтальний, для бізнесу має менше значення ніж так званий вертикальний ШІ. Саме вертикальний, тобто специфічний для окремої індустрії ШІ враховує конкретні дані по галузі, типові кейси і сценарії та досвід експертів.
https://shorturl.at/epBCX

❇️ Greylock – Vertical AI

Венчурний фонд Greylock детально описує тренд вертикального ШІ і пояснює чому цей підхід важливий у створенні ШІ рішень. Зараз найбільш перспективними для тренду є індустрія професійних послуг, фінанси та охорона здоровʼя.
https://shorturl.at/ezJX7

Буду рада познайомитись з однодумцями та ентузіастами у сфері ШІ https://www.facebook.com/olga.muchnyk/
Вітаю! Микола Такзей і моя підбірка матеріалів про трансформаційні зміни у бізнес-моделях, організаціях та маркетингу. Поїхали 🚀
1️⃣ Стаття «Як створити довготривалу трансформацію» від BCG містить вичерпний план для організацій, які починають трансформаційні ініціативи. Він наголошує на створенні Офісу трансформації (ТО) як центрального елемента стимулювання та підтримки змін. Підкреслюючи потребу у фінансовій дисципліні, надійну процесну базу, а також критичність замірів ефективності змін, стаття пропонує практичні ідеї щодо подолання поширених пасток з управління трансформаційними змінами. Це дослідження може стати практичним стратегічним посібником для компаній, які прагнуть забезпечити адаптивність у бізнес-середовищі, яке швидко змінюється. https://bit.ly/42QZTM4
2️⃣ У звіті McKinsey “Здоров’я організації (все ще) є ключем до довгострокової ефективності” підкреслюється важливий зв’язок між “здоров’ям організації” та її бізнес-показниками. У звіті наголошується, що компанії з міцним організаційним станом перевершують конкурентів, забезпечуючи вищі прибутки для акціонерів і демонструючи стійкість до зовнішніх впливів. У дослідженні робиться акцент на важливості стратегічної ясності, визначеності ролей, особистої відповідальності та розуміння конкуренції як основ маркерів поведінки високоефективних організацій. Завдяки прикладам із реального світу та на основі даних звіт надає переконливу теоретичну та практичну базу, яка ставить здоров’я організації в центр довгострокової конкурентної переваги. Стаття буде корисною для бізнес-лідерів, які прагнуть пережити еру безпрецедентних змін. https://bit.ly/3OQSKWq
3️⃣ У звіті McKinsey описується трансформаційна стратегія для виробників споживчих товарів (Consumer Packaged Goods) і рітейлерів. Її адаптація до реалій українського бізнесу допоможе стати компаніям більш інноваційними, технологічними та орієнтованими на дані. У статті наголошується необхідність переходу до глибокої інтеграції програмного забезпечення в усі аспекти бізнесу, від залучення клієнтів до внутрішніх процесів. Наводячи приклади компаній Starbucks і Lego, у звіті підкреслюються відчутні переваги використання технологій задля покращення досвіду роботи з клієнтами та підвищення операційної ефективності. McKinsey пропонують шість принципів успіху, включаючи створення культури, орієнтованої на технології, відкритість до інновацій, таких як ШІ та хмарні обчислення. Цей вичерпний посібник служить дорожньою картою для компаній, які прагнуть ефективно орієнтуватися в цифровому середовищі, обіцяючи значну віддачу від інвестицій і конкурентну перевагу через цифровізацію. https://bit.ly/42L82St
4️⃣ У статті «Креативність як сила для зростання» підкреслюється ключова роль креативності в стимулюванні зростання бізнесу, позиціонуючи її як незамінне доповнення до даних і аналітики в сучасних маркетингових стратегіях. Автори наводять приклади швидкозростаючих брендів, які завдяки креативності, сприяють покращенню міжфункціональної співпраці та експериментів у впровадженні інновацій. Використовуючи дані опитування Deloitte, у статті стверджується, що креативність виходить за межі комунікації бренду, впливаючи на організаційний дизайн, співпрацю співробітників і залучення клієнтів. У статті звучить заклик до ширшого впровадження креативного мислення в усіх бізнес-функціях, наголошуючи на тому, що креативність — це не лише сфера маркетингу, а й колективна робота, яка може призвести до трансформаційного успіху та сталого зростання. https://bit.ly/3ONGHcE
5️⃣ У статті від KPMG підкреслюється критична роль залученості та емоційного вкладу співробітників в успішне впровадження генеративного ШІ на підприємствах. У дослідженні стверджується, що хоча більшість дискусій навколо впровадження генеративного штучного інтелекту зосереджені на технологічних ризиках і ризиках безпеки, небажання або відмова працівників використовувати такі технології через скептицизм, недовіру чи страх, особливо страх перед втратою або зміною роботи, становить значний ризик для реалізації повної потенціал генеративного ШІ. Автори пропонують комплексний підхід до управління змінами, наголошуючи на необхідності творчої активації, яка емоційно залучає співробітників у впровадження ШІ у бізнесі, тим самим сприяючи створенню середовища, де генеративний ШІ сприймається як інструмент для вдосконалення, а не як загроза. Ця стратегія спрямована не лише на пом’якшення опору, але й на використання генеративного ШІ як каталізатора для зміцнення довіри та інновацій в організаціях, підкреслюючи важливість орієнтованих на людину підходів у впровадженні технологій. https://bit.ly/42R5BxS
6️⃣ Автор критикує триваючі дебати щодо актуальності ролі Директорів з маркетингу (CMO), стверджуючи, що відмова від позиції CMO або реструктуризація функції маркетингу не означає закінчення маркетингу чи зниження його значення для бізнесу. Він наголошує на циклічній природі бізнес-стратегій та організаційних структур, підкреслюючи те, що зміни в посадах CMO більше відображають індивідуальну продуктивність або потреби організації, а не зниження цінності маркетингу як бізнес функції. Рітсон пропонує, щоб замість того, щоб ставити під сумнів існування CMO, слід зосередитися на вдосконаленні маркетингових практик та лідерства керманичів маркетингових департаментів. Його коментар підкреслює важливість компетентності та здатності до адаптації в маркетинговому лідерстві над титулами чи тривалістю перебування, забезпечуючи прагматичний погляд на необхідність гнучкості та відкритості до змін у мінливому ландшафті корпоративного маркетингу. https://bit.ly/42QrxZL
Доєднуйтесь до мережі моїх контактів у linkedin https://www.linkedin.com/in/takzey/
Доброго дня, друзі. З вами Ілона Сологуб, наукова редакторка “Вокс Україна”, та добірка публікацій Вокса за лютий.

📈 У лютому вийшов наш традиційний огляд реформ за 4 квартал 2023 року. “Під ялинку” уряд ухвалив чимало реформ, у тому числі необхідних для початку переговорів про вступ до ЄС. Серед них підвищення інституційної спроможності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та зміни до законодавства про нацменшини (розширення прав на освіту мовами ЄС)

🙊 Ще одна регуляція, яка має наблизити Україну до ЄС та підвищити захист персональних даних, наразі знаходиться на стадії законопроєкту. Законопроєкт написаний у “європейській” традиції, тобто дозволяє значну дискрецію виконавців. Тому якщо його ухвалять, буде цікаво спостерігати за втіленням.

💸 На початку поточного року виникла заборгованість уряду перед банками в частині виплати субсидій за програмою 5-7-9%. З початку повномасштабного вторгнення близько 90% нових кредитів були видані в рамках програми - і зрозуміло, що вона втратила первісну мету з підтримки інвестиційних проєктів малого бізнесу. Не дивно, що пункт про зміну стратегії 5-7-9% з'явився у програмі України з МВФ. Як змінювалася програма з моменту запуску та які зміни до неї потрібні - у дослідженні Анни та Романа Корнилюків

🌱 Нові геополітичні та економічні реалії створюють нові виклики не лише для політичних лідерів, але й для центробанків. Якщо ще кілька років тому центробанки почувалися “у пастці” низьких ставок, тепер ситуація зовсім інша. Імовірно, ми входимо до тривалого періоду “дорогих грошей” та значної невизначеності. Що робити в такій ситуації, розмірковує Віктор Козюк.

⚔️ Чи є щось хороше в окупації та територіальній фрагментації? Лариса Таміліна показує, що ці історичні обставини значною мірою сформували такі риси українців як прагнення незалежності, здатність чинити опір і толерантність. Дослідження спирається на психологічні теорії.

🙈 На жаль, дуже часто знання іноземців про Україну сформовані не українськими або незалежними дослідниками, а тими представниками наукових чи журналістських кіл, які входять до мереж російської пропаганди. Одну з таких мереж, до яких входять такі “важковаговики” як Такер Карлсон та Джефрі Сакс, дослідили й намалювали аналітики проєкту VoxCheck

Дякую за увагу. Не забувайте підтримувати наше військо. До зустрічі у квітні!
Добрий день!

З вами Оксана Соколова, засновник Health is Wealth, дієтолог, марафонець. Для мене важливо, щоб люди розуміли, як у сучасному світі залишатися здоровими та щасливими. І що є найважливішим у харчуванні та фізичній активності.

У сьогоднішній добірці.

1. Чудо-сік: чим корисний сік селери
https://hiw.tips/blog/chudo-sik-chym-korysnyj-sik-selery/

В останні роки все частіше можна чути про те, що сік селери лікує та запобігає різноманітним захворюванням. І вже є докази цінності соку як здорового напою. 450 мл соку овочу натщесерце за півгодини до сніданку – саме те, що потрібно сучасній людині з її численними стресами, хронічним недосипом та пристрастю до фастфуду, для нормалізації гормональної системи, очищення печінки та кишківника. Сік селери плавно підводить організм до тотального здоровʼя.

2. Найкращі нутрієнти для здорового волосся
https://hiw.tips/blog/najkrashhi-nutriyenty-dlya-zdorovogo-volossya/

Як і будь-яка інша частина вашого тіла, волосся потребує різноманітних поживних речовин, щоб рости та виглядати найкраще. І хоча такі фактори, як вік, генетика та гормони напряму впливають на ріст волосся, ключовим моментом є оптимальне споживання поживних речовин. Як гарне здоров’я, так і здорове волосся є результатом добре збалансованого раціону, що включає правильні пропорції жирів, вуглеводів, вітамінів та антиоксидантів, білків, мінералів, води та клітковини.

3. Ozempic бере Китай штурмом. Виробники ліків збільшують поставки
https://edition.cnn.com/2023/06/06/business/china-ozempic-drug-shortage-intl-hnk/index.html

Ozempic, препарат для лікування діабету, користується великим попитом у всьому світі, а знаменитості та блогери рекламують його як чудодійний препарат для схуднення, незважаючи на занепокоєння експертів. Зараз божевілля охопило Китай, де худорлявість є стандартом краси. Вже багато хто розповів про те, як можна нашкодити своєму організму. Зі свого боку дуже прошу не звертатись до такої допомоги.

4. Шість жінок повернули назад свій вік на 11 років, дотримуючись 8-тижневої дієти, розробленої вченими
https://www.dailymail.co.uk/health/article-12085363/Six-women-reverse-aged-11-years-following-8-week-diet.html

Прості зміни харчування, фізичної активності і якості сну можуть повернути назад біологічний вік людини всього за вісім тижнів. Дослідники з Університету Вірджинії доручили шістьом здоровим жінкам у віці близько 58 років протягом двох місяців дотримуватися особливої дієти. В результаті біологічний вік жінок знизився в середньому майже на 5 років — з 56 до 51 року, а однієї з них – на цілих 11 років, з 57 до 46 років.

5. Оздоровлення та відновлення: куди поїхати
https://hiw.tips/blog/ozdorovlennya-ta-vidnovlennya-kudy-poyihaty-tsym-litom/

Санаторій – місце, де вам допоможуть запобігти розвитку хвороб на тому етапі, коли вони ще не завдають відчутної шкоди. Тут можна пройти діагностику та лікування у спокійному режимі, а також відпочити та відновитися перед черговим робочим етапом. Деякі з моїх клієнтів звернулися з проханням порекомендувати санаторії в Європі, де можна полікуватись мінеральною водою, оновитись та очистити організм. Тут 6 найкращих – і половина з них в Україні.

6. Хліб: їсти чи не їсти
https://hiw.tips/blog/hlib-yisty-chy-ne-yisty/

У хліба погана репутація - і не дивно. Хліб – це вуглевод, до того ж перероблений вуглевод. Він швидко і легко засвоюється, але має малу харчову цінність. Така їжа викликає різкий стрибок цукру в крові. А часті стрибки цукру з часом сприють розвитку діабету 2 типу. Перероблені вуглеводи також не містять клітковини, через що ви не будете відчувати ситість після їх вживання. Незабаром ви знову хочете їсти, особливо, коли рівень цукру в крові падає.

Більше завжди в моєму блозі, в соцмережах і, звісно, в книжці: https://hiw.tips/
Health is Wealth
2024/09/27 18:13:17
Back to Top
HTML Embed Code: