Сьогодні депутати будуть голосувати у другому читанні законопроект 12089 про добросовісного набувача землі. Законопроект ініційований бізнесом та Радою підприємців щоб захистити приватну власність.

У зв'язку з цим мій друг і яскравий український підприємець Олександр Конотопський написав допис у FB, який, крім усього іншого, є непоганим уроком економіки для учнів середньої школи. Покажіть його дітям. Якщо вам хтось скаже, що економіка працює по-іншому, перед вами комуніст і це заразно.

«Багато речей, які для людей в розвинених економічних юрисдикціях є очевидними як закони фізики - для українців є незрозумілими. Наприклад, рандомно приходять в голову такі:

1. Недоторканність приватної власності є основою економіки. Якщо приватну власність можно забрати - ніхто не буде інвестувати гроші у власність у такій державі. Кожний раз коли у когось щось забирають в Україні - порушується цей закон. Як результат - відсутність будь яких інвестицій.

2. В основі будь якого прогресу і процвітання лежить підприємницька ініціатива. Сьогодні навіть такий “державнии” продукт як зброя приватні компанії роблять кращі ніж державні. Що уж казати про будь які інші. Знайдіть серед кращих компаній світу хоч одну державну (знайдете, але одну Saudi Aramco). Знайдіть хоч один продукт яким ви користуєтесь що виготовлений державною компанією. Знайдете, але один (додаток Дія). Коли ви не піклуєтесь і не поважаєте бізнес - ви його не матимете на своїй території.

3. Суспільство заробляє коли люди витрачають гроші. З кожного придбанного морозива, квадратного метра, автомобіля суспільство отримує 20% пдв та дуже часто інші збори. Споживання - ключова частина будь якої економіки. Кожен раз коли ви хейтите споживання в своїй країні - ви вбиваєте економіку.

Екстраполюю на законопроект:

Земля не має ніякої цінності, якщо на ній немає економічної активності. Люди стають багатші тоді, коли хтось купив землю, побудував завод, створив робочі місця, почав конкурувати за робітників, підвищив рівень заробітної плати.

Місто стає гарним для життя тоді, коли хтось купив землю, вклав гроші, побудував гарну будівлю.

Державний бюджет стає багатшим тоді, коли хтось купив землю, побудував готель, почав заробляти і платити податки.

Інвестиції приходять тоді, коли інвестор купив землю, побудував офіс, здав в аренду, отримав прибуток, розповів іншим інвесторам що заробив.

Багата країна це не та, що має багато землі у державній власності. Багата країна, це та, яка має багато економічної активності на своїй території. Тож ми повинні турбуватися чому так мало будують. І вбивати усі блокери щоб будували більше. Тож прошу народних депутатів підтримати законопроект 12089»
Гарні підсумки переговорів у Джидді.
Те, що я бачу за типажем наших американських партнерів і наших ворогів, єдина виграшна стратегія переговорів, на мій погляд - докласти максимум зусиль, щоб м'яч був на боці росії і чекати, коли вони заб'ють у свої ворота, а це обов'язково станеться - футбол, це не їхній вид спорту
Багато розмов про перемир'я. Звичайно, нам потрібен мир і треба закінчувати цю війну, але розслаблятися точно не можна. Треба продовжувати допомагати та донатити. Ми з вами – ті, хто робить свій внесок. І поки ми допомагаємо ми пам'ятаємо, знаємо та відчуваємо, що насправді важливо. Важливо це наші герої на фронті. Важливо, щоб вони знали, що ми з ними і ми перед ними у неоплатному боргу. Задонатьте на будь-який збір, який потрапить вам на очі. Це те, що нас усіх об'єднує і це те, що робив кожен українець бодай раз. Я впевнений разом ми точно все це пройдемо.
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Це дуже актуально! Покажіть це своїм знайомим. Ніколи не робить це. Це зіпсує вам майбутнє.
💳 Відтепер користувачі Monobank можуть встановлювати унікальний дизайн від Михайла Ткача та "Української правди" для власних банківських карток. 

Оформлення нового скіну доступне всім, хто підтримає журналістські розслідування Михайла Ткача на суму від 500 гривень на банку: https://send.monobank.ua/jar/4Bh5tHu2Cm

Зібрані кошти редакція спрямовує на оплату відряджень та купівлю відеотехніки для відділу розслідувань "Української правди".

Після оформлення внеску в додатку зʼявиться можливість застосувати ексклюзивний скін для картки

📰 підписатися
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
ОГо!
Сьогодні депутати будуть голосувати у другому читанні законопроект 12089 про добросовісного набувача землі. Законопроект ініційований бізнесом та Радою підприємців щоб захистити приватну власність. У зв'язку з цим мій друг і яскравий український підприємець…
Зараз проти законопроєкту №12089 (про захист прав добросовісного набувача), який готувався за безпосередньої участі Ради підприємців і який підтримали усі провідні бізнес-асоціацій, поширюється маніпулятивна петиція, яка нібито «захищає ліси та прибережні смуги».
Насправді ж, цей законопроєкт і так не поширюється на об’єкти критичної інфраструктури, природно-заповідний фонд чи землі стратегічного значення. Він захищає інвесторів і добросовісних набувачів, які не мають бути покарані за помилки чи злочини, вчинені багато років тому місцевими чиновниками.

Якщо дозволити накласти вето на цей закон, ми залишимося в ситуації, коли будь-яку землю чи нерухомість можна «віджати», звинувативши власника у чужих гріхах.

Саме цей закон:
1. Забезпечує 10-річний строк для перевірки законності набуття майна (що значно більше за звичні 3 роки).
2. Вводить персональну відповідальність тих чиновників, які ухвалювали незаконні рішення, а не добросовісних власників.
3. Не поширюється на землі критичної інфраструктури, об’єкти оборони, культурної спадщини чи природно-заповідного фонду.
4. Гарантує, що відшкодування вартості майна лягає на плечі того, хто припустився незаконних дій (відповідний орган чи посадова особа).
Це відповідає й європейській практиці захисту прав власності: за помилки чи незаконні дії чиновників не може платити інвестор, який діяв добросовісно.

Прошу кожного, хто підтримує розвиток економіки і хоче бачити Україну привабливою для бізнесу та інвестицій, поставити підпис під альтернативною петицією №22/244294-еп, на підтримку цього законопроєкту.

ПЕТИЦІЯ

Давайте разом не дамо зруйнувати важливу реформу, яка нарешті закріплює чіткі та справедливі правила гри для всіх та робить Україну більш цивілізованою.

Дуже прошу і заздалегідь дякую за підпис та поширення!
Тепер у меню shake 2 pay у правому верхньому куті з’явився кубик рандому. Це наша нова фан-фіча «РАНДОМУРЗЕР»

Ви тиснете туди, ваші друзі натискають на вашу іконку — і всі опиняються у кімнаті рандому. Там наш кіт визначає, кому з присутніх сьогодні пощастить

За задумом, це має допомогти вирішити, хто закриває стіл у закладі або хто йде за пивом цього разу;)

А ще, чи ви знали про дискотеку shake 2 pay?
Ця фіча існує вже багато років, але мало хто її помічав. Якщо поряд із вами монобанком труситимуть ще 5 людей, автоматично вмикається дискач.
Шкода, що мало хто його чує, бо у всіх телефони на беззвучному🤷‍♂️
Вже понад два роки ми використовуємо українську лайку на екранах з помилками, які, що вже гріха таїти, час від часу трапляються.

Вчора на підтримку звернувся клієнт, якого звуть Йосеф, із запитанням чому його ім'я на цьому екрані написано неправильно🤦‍♂️
ОГо!
А вам не здається, що ми всі пройшли перший сезон «Гри у кальмара» і тепер перейшли до другого?
Голосуємо! Хто хоче взяти гроші та залишити гру, а хто хоче продовжувати…
«Добре! Продовжуємо…»
Donald Trump
Мирний план вже працює чи ще трохи треба почекати?

Кривий Ріг співчуття❤️‍🩹
Які ж кончені мразі🤬
Здається у світі один 95-річний дідусь розуміє що відбувається
Щоразу, коли мене запитують чи я розумію що відбувається і чи не може за цим стояти якийсь план, який ми не розуміємо, я відповідаю однаково, що між теорією змови та теорією хаосу у 95% випадках треба обирати хаос тому що:
a) хаос не вимагає зусиль, витрат і великого розуму, і він з'являється сам собою
b) змова, навіть найвитонченіша, не враховує настільки багато неочевидних сценаріїв та наслідків, що сама по собі є хаосом

Тому я вважаю, що якщо вам здається, що відбувається пиздець, то вам не здається, це він і немає жодного back door за цим
Коли я прилетів у Сан-Франциско після виборів в Америці мене зустрічав водій. Звичайний чувак. Він запитав, звідки я і почувши відповідь: «З України» ні секунди не задумавшись, сказав: «Мені так шкода. На вас чекають важкі часи». Тобто його розуміння ситуації цілком достатньо, щоб оцінити те, що відбувається. Я вважаю, що у більшості питань ви, як і він, усе розумієте правильно – речі, зазвичай, такі ж самі як здаються. Не треба вважати що ви чогось не розумієте.
Законопроєкт 12089 про добросовісного набувача підписано!
Його ухвалення було одним з пріоритетів у діяльності Ради підприємців. Ми брали безпосередню участь у його підготовці і тому сьогодні вважаємо це своєю маленькою перемогою.
Як ми вже неодноразово наголошували – без захисту прав інвесторів, без гарантій того що інвестиції у придбання землі не будуть знищені, мало хто захоче інвестувати в бізнес на такий землі. Не зʼявиться бізнес не будуть створені робочі місця, зароблені гроші та сплачені податки. Земля залишиться непривабливою для інвесторів.

Доречі ми вважаємо що 10 років упродовж яких держава або громада можуть вимагати повернення майна в цивільному процесі більш ніж достатньо щоб усе зʼясувати та «вкрадене» повернути. Ба більше, вказане право добросовісності не розповсюджується на стратегічні обʼєкти, прородо-заповіний фонд та обʼєкти культурної спадщини.

В мене є 1 гектар землі – 50 соток у Дніпрі і десь 50 соток у Києві – в мене немає ніяких шкурняків чи якихось інтересів, окрім здорового глузду. А ще є перед очима приклади успіху країн де приватна власність захищена.
Тож мені здається цей крок важливим для бізнес-клімату в країні.
Трамп: «Якщо Китай до завтра не скасовує збільшення на 34% на мита, то у відповідь США запровадять додаткові тарифи у розмірі 50%, зокрема з 9 квітня.»

Чи можна якось це кино поставити на паузу та подивитися попередні про коронавірус, наприклад, чи про ипотечну кризу?
2025/04/08 10:29:22
Back to Top
HTML Embed Code: