Telegram Web Link
🇩🇪 Ще понад двісті років тому жителі Гамбурга прийшли до міської влади з пропозицією створити в місті музей. Так із громадської ініціативи виникла Гамбурзька мистецька галерея (Кунстхалле), нині одна з найбільших колекцій мистецтва в Німеччині, що охоплює вісім століть, від Середньовіччя до наших днів.

У цій історії найбільше вражає саме громадський ентузіазм і сила суспільства. І, думаю, сучасним українцям, які щодня гуртуються та єднаються, щоб підтримати свою країну, це відгукується так само, як і мені.

🇺🇦 Тому дуже радію, що тепер Кунстахалле заговорила до відвідувачів українською: тут запрацював аудіогід нашою мовою, один із 97, доступних у музеях та галереях 52 країн у межах проєкту з «українізації» світового спадку.

🤝 Дякую Генеральному консульству України в Гамбурзі, професору Александру Кляру в Кунстхалле та його команді за те, що підтримали ідею зробити культурні скарби міста доступнішими для українських гостей. І дякую всім волонтерам української громади Гамбурга, які працювали над перекладом та озвучуванням туру.

Сподіваюся, як і всі інші гіди проєкту, цей додасть порозуміння та спільної мови і українцям, і країнам, які нам допомагають.
Кривий Ріг...
Дніпровщина...
Сумщина...
Тернопільщина...
Одещина...
Харківщина...
Дніпро...
Запоріжжя...
Херсонщина...
Донеччина...
Чернігів...
Київ...

Щодня й щоночі цей тривожний перегук: «Що у вас? Знову гучно? Ви цілі?»

І відповідь, що розбиває надію: «Вбиті». Мирні українці знову вбиті Росією.

Діти і батьки. Зовсім молоді і старші. Цілі родини. Вимушені переселенці від війни, які шукали і не знайшли безпеки.

Люди у своїх містах, будинках, на своїх подвір’ях, на своїй землі.

«Що там в Україні? Вже тихіше? Ми чули щось про перемир’я», – питають десь далеко далекі від війни іноземці.

Ми теж «щось» чули, авжеж. Звуки тривоги. Наближення ракет і дронів. Крики і плач. Ми їх чуємо й зараз. Вони назавжди з нами.

У нас просто зараз 6 дітей і 10 дорослих, убитих Росією щойно в Кривому Розі.

Десятки вбитих Росією лише за останні тижні.

І сотні, тисячі – за роки.

Боляче жити в країні, яку хочуть убити. Але боляче жити у світі, де злочини проти людяності перестають обурювати й стають «нормою».

Нам потрібні не тільки слова співчуття. Україні потрібні дії співчуття, доки вони не знадобилися всьому світові.
Іноді ми помічаємо, що з нашими близькими щось не так: вони замкнулися, втратили цікавість до звичних речей, мовчки зникають із життя. У такі моменти хочеться допомогти. Але як зробити це делікатно й не відштовхнути?

Експерти Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» підготували докладний матеріал із порадами, які допоможуть обережно й турботливо поговорити з близькими про психоемоційний стан і можливість звернутися до фахівця. Ці прості кроки допоможуть створити середовище підтримки й дадуть людині змогу відчувати, що вона не одна.

🫂 Правильні слова підтримки можуть стати першим кроком до одужання. Надто поспішні – ранити й змусити людину ще більше закритися. Є питання, які начебто без уваги залишати не варто. Але й нав’язувати допомогу теж не завжди доречно.

🔴 Але бувають ситуації, коли зволікати не можна. Якщо людина говорить про те, що не хоче жити або ж робить натяки на самогубство, має ознаки психозу або сильної сплутаності свідомості, перебуває у стані постійної небезпеки (наприклад, через домашнє насильство), важливо не залишати її наодинці й обов’язково звертатися по професійну допомогу.

Піклування – це не завжди про дії. Іноді воно починається зі звичайного «я поряд, якщо ти захочеш поговорити».
«Що ти відчуваєш?» – надто складне питання для багатьох чоловіків.

Так уже склалося в більшості суспільств, що хлопчиків із дитинства вчать бути сильними, не показувати емоцій, не просити про допомогу. Але за зовнішньою стриманістю часто ховаються пригніченість, страх, самотність – симптоми депресії, які лишаються невимовленими.

🎙 У новому епізоді подкасту «Простими словами» Джон Огроднічук, професор психіатрії та директор Психотерапевтичної програми Університету Британської Колумбії в Канаді, розповідає, який вигляд має чоловіча депресія та чому її так важко розпізнати.

📍 Чоловіки рідше говорять про свій стан, бо не мають слів, щоб його описати. Часто вони просто різко окреслюють, як погано почуваються, – і крапка. Але за цим може ховатися смуток, гнів, безсилля або тривога, каже фахівець.

📍 За словами професора, не можна однозначно сказати, що всі чоловіки віддають перевагу терапевтам-чоловікам. Але часто вони потребують дозволу, щоб ділитися почуттями, саме від інших чоловіків.

Формула маскулінної стійкості від професора Огроднічука спирається на його багаторічні дослідження, зосереджені саме на ментальному здоров’ї чоловіків. А його сайт HeadsUpGuys став провідним світовим ресурсом для підтримання чоловіків із депресією.

Конспект інтерв’ю тут.

Розмову можна прослухати на подкаст-платформах:
▫️ Apple Podcasts – https://bit.ly/3QXFIak;
▫️ SoundCloud – https://bit.ly/4jjzlKJ;
▫️ Spotify – https://bit.ly/4jcShdZ;
▫️ YouTube Music – https://music.youtube.com/watch?v=95sbYO2-2Vw;
▫️ YouTube – https://www.youtube.com/watch?v=95sbYO2-2Vw.

Сезон «Наука стійкості» подкасту «Простими словами» виходить у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».
Проєкт реалізовано у співпраці з Координаційним центром з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України за підтримки ВООЗ.
2025/04/09 12:59:59
Back to Top
HTML Embed Code: