Telegram Web Link
Сукарно (вляво) заедно с тогава подчинения му ген. Сухарто през 1961 г., преди преврата.

"Той създава „Nasakom“ - понятие, което се отнася до обединението между трите най-важни идеологически течения в индонезийското общество: национализъм (nasionalisme), религия (agama) и комунизъм (komunisme). Тези течения обаче имат малко общо помежду си и всъщност таят дълбока неприязън едно към друго, превръщайки този опит в неуспешен.

От политическите умения, харизмата и статута на национален герой на Сукарно зависеше да се опита да задържи тези течения заедно, като същевременно се опитваше да предпази армията от това да стане прекалено силна.

В крайна сметка армията и националистите, предвождани от Сухарто, ще проведат брутална разправа с комунистите, избивайки половин милион техни привърженици и забранявайки партията им."

За да научите още интересни факти за събитията, около индонезийското движение Ви очакваме тази събота от 18:00ч на ул. Цар Симеон 87.
❗️👉🏻 Посети събитието
Официалният портрет на Сухарто като президент на Индонезия

💡Ген. Сухарто взема властта след националистически преврат през 1965 г. и брутално смазване на комунистическата партия.

Неговото управление поставя страната твърдо извън сферата на влияние на СССР и Китай, като запазва достатъчно независимост от САЩ и западните сили.

Самият портрет говори за политиката му - микс между модернизация по западен тип и почит към традицията и религията му.

Вижте още в събитието! 👈🏻

🗓Тази събота
18:00 ч
📍Централен щаб на БНС
Лидерът на преврата, ген. Сухарто, сменя своя приятел и съратник за освобождаването на страната от нидерландска и японска власт, Сукарно. Двамата поставят основите на една от най-многолюдната страни в света днес, създавайки успешен модел на отношения между многото религии и етноси в страната.

През 1965 г. индонезийските военни избиват около 500 хиляди комунисти, като унищожават третата по големина комунистическа партия в света и отвеждат със себе си почти всички, за които се смята, че имат леви възгледи.

Малко хора са убити по улиците или официално екзекутирани, а по-скоро изчезнаха в нощта. На остров Бали са убити поне 5 % от населението, около 80 000 души, но дори и днес събитията от 1965 г. са малко известни извън Индонезия, а дори и в самата нея.

❗️Ако искате да научите още любопитни факти заповядайте утре в нашия щаб от 18:00ч.

Посети събитието във Фейсбук
2024/09/27 19:24:10
Back to Top
HTML Embed Code: